Dnia 17.06.2026r. klasa 1b wraz z wychowawcą i rodzicami wybrała się na wycieczkę rekreacyjno- poznawczą do Dworku w Makoszce, w którym znajduje się stadnina koni.
Po przyjeździe do pięknej, malowniczej wsi spotkaliśmy się z właścicielką koni. Pani z wielkim zaangażowaniem opowiedziała o sposobie sprawowania opieki nad końmi, o zwyczajach i zachowaniu się zwierząt w różnych sytuacjach.
Dzieci poznały słownictwo dotyczące wyglądu koni, stosowanej uprzęży, sposobu żywienia i pielęgnacji.
Następnie udaliśmy się do zagrody, gdzie na miejscu czekała wykwalifikowana kadra instruktorska i przyjazny koń. Pod fachowym okiem rozpoczęła się jeździecka przygoda, której towarzyszyły ogromne emocje.
Po chwilach spędzonych w siodle udaliśmy się na posiłek przygotowany przez właścicieli. Smaczna kiełbasa z grila, herbata z cytryną, pieczywo i keczup zaspokoiły głód naszej grupy.
Kolejną atrakcją był mały domek, huśtawki, zjeżdżalnia dla najmłodszych i oczywiście lody. Później był czas na spokojny spacer do stawu i wiatraka, jednocześnie obserwując przebywające na pastwisku konie i kucyki.
W miłej atmosferze, zadowoleni i uśmiechnięci wróciliśmy do domu. Ten dzień długo zostanie w naszej pamięci.










