„Witajcie w naszej bajce”

W dniu 15 czerwca 2026 roku uczniowie kółka teatralnego z naszej szkoły zaprezentowali dla dzieci z Przedszkola Samorządowego w Komarówce Podlaskiej przedstawienie pt. „Witajcie w naszej bajce” na podstawie utworów Jana Brzechwy i Juliana Tuwima. 

Kółko teatralne pod kierunkiem p. Lucyny Ilczuk działa w naszej szkole, rozwijając zainteresowania artystyczne uczniów. Podczas regularnych spotkań uczestnicy z klasy czwartej i piątej doskonalą umiejętności aktorskie, uczą się poprawnej dykcji, pracy zespołowej oraz występowania przed publicznością. 

Celem przygotowania spektaklu było rozwijanie talentów i kreatywności uczniów, kształtowanie umiejętności współpracy w grupie oraz integracja ze środowiskiem przedszkolnym. Przedstawienie miało również dostarczyć najmłodszym widzom radości, zachęcić ich do kontaktu z teatrem oraz przypomnieć wartości płynące z klasycznych wierszy znanych poetów. 

Występ spotkał się z bardzo ciepłym przyjęciem. Przedszkolaki nagrodziły młodych aktorów gromkimi brawami, a uczniowie mieli okazję zaprezentować efekty swojej pracy i zaangażowania.