W dniu 16czerwca 2026 roku uczniowie klasy 3a pod opieką wychowawcy pani Agnieszki Harasimiuk oraz z pani Teresy Pajdosz uczestniczyli w wycieczce edukacyjno-integracyjnej do Kazimierza Dolnego.
Głównym celem wyjazdu było poznanie historii i walorów krajobrazowych jednego z najpiękniejszych miast nad Wisłą oraz integracja zespołu klasowego.
Naszą przygodę rozpoczęliśmy od spaceru z zagadkami po urokliwym Rynku. Następnie udaliśmy się w stronę ruin Zamku z XIV wieku oraz Baszty. Z jej szczytu roztaczał się wspaniały widok na okolicę. Wszystkim wystarczyło sił, aby wejść na Górę Trzech Krzyży, skąd podziwialiśmy malowniczą panoramę całego miasta, a także mieliśmy okazję zobaczyć pracę archeologów.
Uczniowie mieli również czas na zakup tradycyjnych kazimierskich kogutów w lokalnych piekarniach oraz zakup pamiątek dla najbliższych.
Po smacznym obiedzie udaliśmy się na Bulwar Nadwiślański, skąd wyruszyliśmy w ekscytujący rejs statkiem po Wiśle.
Wycieczkę uważamy za niezwykle udaną. Dopisała nam zarówno pogoda, jak i wspaniałe humory. Wróciliśmy bogatsi o nową wiedzę historyczną i przyrodniczą, a wspólny wyjazd z pewnością wzmocnił nasze klasowe więzi.























