Wycieczka klas drugich do Chełma i Zamościa

9 czerwca uczniowie klasy 2a i 2b wzięli udział w pełnej atrakcji wycieczce do Chełma i Zamościa. Opiekę na nimi sprawowali wychowawcy: p. Krystyna Kałdun i p. Edyta Wodzińska-Furaman oraz p. Agnieszka Ciok. Uczestnikom wycieczki towarzyszyła również p. Magda Kaliszuk, która obecnie odbywa w naszej szkole praktyki.

Pierwszym punktem programu było zwiedzanie słynnych Podziemi Kredowych w Chełmie. Podczas spaceru podziemnymi korytarzami uczniowie poznali historię miasta, a także mogli podziwiać niezwykłe kredowe wyrobiska. Oczywiście najwięcej emocji wzbudziło pojawienie się w jednej z komór legendarnego opiekuna podziemi Ducha Bielucha.

Następnie uczestnicy wycieczki udali się do Zamościa do sali zabaw Hop-Bęc, gdzie dzieci bardzo aktywnie spędziły czas korzystając z wielu atrakcji przygotowanych specjalnie dla najmłodszych.

Po intensywnej zabawie wszyscy zjedli smaczny obiad w restauracji Kura Domowa, który dodał energii na dalszą część wyjazdu.

Na zakończenie wycieczki odwiedziliśmy zamojskie zoo. Dwugodzinny spacer alejkami ogrodu pozwolił uczniom zobaczyć wiele gatunków zwierząt z różnych stron świata oraz dowiedzieć się ciekawych informacji na temat ich życia. Zdecydowanie największą popularnością cieszyły się lwy, tygrysy, niedźwiedź, zebry i kapibary.

Wycieczka była doskonałą okazją do zdobywania wiedzy, integracji oraz aktywnego spędzenia czasu. Wszyscy uczestnicy wrócili do domu zmęczeni, ale zadowoleni i bogatsi o nowe doświadczenia.