Wizyta uczniów klasy 3b w Gminnej Bibliotece Publicznej w Komarówce Podlaskiej.

Uczniowie klasy 3b wraz z wychowawczynią uczestniczyli w bardzo ciekawym spotkaniu w Gminnej Bibliotece Publicznej w Komarówce Podlaskiej. Pani bibliotekarka przeczytała interesującą książkę dla dzieci, opowiadającą o różnych dźwiękach, które otaczają nas na co dzień. Dzieci słuchały opowiadania z dużym zainteresowaniem i skupieniem.

Następnie pani Ela odtwarzała różne dźwięki, a zadaniem dzieci było odgadnięcie, co je wydaje. Uczniowie świetnie poradzili sobie z tym zadaniem – wszystkie zagadki zostały poprawnie rozwiązane.

Kolejnym wyzwaniem było układanie opowiadania z rozsypanki zdaniowej. Dzieci wykazały się dużą współpracą i spostrzegawczością, dzięki czemu szybko i poprawnie wykonały zadanie.

Następnym etapem zajęć była zabawa polegająca na wykazaniu się refleksem. Należało wyszukać wyrazy występujące w ułożonym opowiadaniu. Grupa, która jako pierwsza odszukała wszystkie słowa, wołała: „Bingo!”. W tej konkurencji zwyciężyła grupa chłopców.

Na zakończenie spotkania pani bibliotekarka opowiedziała historię książki „Od pomysłu do czytelnika”.

Spotkanie w bibliotece było bardzo interesujące i pełne atrakcji. Dzieci aktywnie uczestniczyły w zajęciach, chętnie wykonywały wszystkie zadania i zadeklarowały, że z przyjemnością ponownie odwiedzą Gminną Bibliotekę Publiczną w Komarówce Podlaskiej.