3 października w naszej szkole obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Został on połączony z konkursem plastycznym „Szkolne przygody Gangu Słodziaków” ogłoszonym przez sieć sklepów Biedronka. Do konkursu plastycznego przystąpiły dzieci z klasy II.
Organizacją Dnia Głośnego Czytania oraz konkursu zajęły się p. Teresa Pajdosz oraz p. Anna Nazarko.
Wszystkie dzieci z klas 0 – III zebrały się o godz. 9.00 w hali sportowej i tam zaskoczone ujrzały niecodzienny widok: plażę, parasole i leżaki, a obok duże pudło z wizerunkami Słodziaków. Przygodę z czytaniem rozpoczęła p. Anna Nazarko, która przedstawiła dzieciom korzyści płynące z czytania książek. Następnie dzieci z klasy IV i II podchodziły do pudełka, wyjmowały z niego maskotki Słodziaków i zrelaksowane, leżąc na leżaku, czytały fragmenty opowiadań z książki Renaty Piątkowskiej „Co się dzieje na leśnej polanie, czyli wesołe przygody Gangu Słodziaków”.
Uczniowie klas I – III biorący udział w spotkaniu postanowili codziennie, przez 10 min. głośno czytać w domu dowolną książkę. Codzienne czytanie udokumentowane podpisem rodzica będzie nagradzane w szkole przez wychowawcę naklejką Słodziaka, umieszczaną w albumie ucznia „Czytaj codziennie.