30 maja 2016 r. uczniowie z klas drugich wraz ze swoimi wychowawcami : p. J. Świstowską i p. K. Kałdun, wybrali się na wycieczkę do Wojciechowa.  Zaczęliśmy od wspinania się po stromych schodach na sam szczyt starej Wieży Ariańskiej. Obecnie mieszczą się w niej między innymi Muzeum Regionalne z Galerią Sztuki Ludowej oraz Muzeum Kowalstwa, w którym zobaczyć można wyposażenie kuźni oraz ponad 1000 prac wykonanych przez kowali z wielu krajów. Wysłuchaliśmy z uwagą, starej legendy o  powstaniu Wojciechowa i obejrzeliśmy izbę regionalną.
Następnie udaliśmy się do działającej od czasów międzywojennych kuźni, która obecnie prowadzona jest przez p. Romana Czernieca, prezesa Stowarzyszenia Kowali Polskich. Obejrzeliśmy zrekonstruowaną starą kuźnię oraz bogatą kolekcją narzędzi i wyrobów kowalskich. Z ogromnego pieca buchał ogień, przed piecem stało kowadło, miech kowalski i inne narzędzia, które kowal wykorzystuje w swojej pracy. Z zainteresowaniem wysłuchaliśmy opowieści o pracy kowala. Pan Roman na oczach dzieci wykonał podkowę z rozgrzanego do czerwoności metalu, a następnie „podkuł” nią Krzysia G.
Po tych emocjach mieliśmy okazję podziwiać ogromnych rozmiarów owady, a także poznać wiele ciekawostek z ich życia.
Ostatnim punktem wyprawy było Prywatne Muzeum Minerałów w Młynie Hipolit, w którym jest około 2 tysięcy eksponatów. Właściciel z przyjemnością i entuzjazmem opowiadał o swoich eksponatach. Mogliśmy zobaczyć kolekcję soli kamiennej, meteorytów i wiele innych interesujących minerałów i skamieniałości. Zorganizowano nam  pokaz erupcji wulkanu oraz wyświetlono  film o dinozaurach.  Mieliśmy również niepowtarzalną okazję, choć przez chwilę, stać się poszukiwaczami złota. Ci szczęśliwcy, którzy znaleźli, mogli zabrać je do domu. Zwieńczeniem wycieczki była gra terenowa. Korzystając z mapki musieliśmy w lesie odszukać jaskinię, a w niej kuferek ze skarbami.
Zmęczeni, ale zadowoleni i z ogromem wiedzy, wróciliśmy do domu.

Nie wybrano galeria lub galeria została usunięta