Dnia 8 kwietnia 2016r. w ZSS w Szkole Podstawowej gościliśmy autora wierszy i książek dla dzieci i dorosłych pana Jacka Daniluka. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas 0-III. Gościa powitała pani Agnieszka Hermaniuk – nauczyciel świetlicy, która była inicjatorką spotkania. Pani Agnieszka serdecznie podziękowała za przyjęcie zaproszenia.
We wstępie pan Jacek opowiedział krótko o tym, jak to było z tym pisaniem. Swoją przygodę pisarską rozpoczął w 2005 roku, po śmierci Ojca Świętego Jana Pawła II, poświęcając pierwsze wiersze Papieżowi, które ukazały się w tomiku „Jego śladem”. Jak mówi, talent odziedziczył po babci. Pierwszy wiersz dla dzieci napisał swojej córce, która uczęszczała do przedszkola i tak zaczęła się przygoda z piórem. Każdy wiersz zawiera czytelny dla dziecka morał. Wiersze pana Jacka można wykorzystać przy omawianiu z dziećmi wielu trudnych sytuacji, czy pojawiających się problemów wychowawczych.
Wydane książki dla dzieci to: „O komarze Edgarze”, seria  „Między nami zwierzakami”, a w niej  takie tytuły  jak: „W Afryce”, „W lesie”, „Na łące”.
W dalszej części autor prezentował swoje wiersze rymowanki, które są łatwe
w odbiorze, pełne humoru oraz pobudzające wyobraźnię dzieci. Dodatkowym atutem książeczek są barwne ilustracje dostosowane do gustów najmłodszych odbiorców.
Z funduszy Rady Rodziców zakupiono publikacje pana  Jacka Daniluka, które autor opatrzył swoim autografem. Książki zostaną wykorzystane, jako nagrody w konkursach szkolnych.
Spotkanie zorganizowane zostało w ramach realizowanego w szkole programu „Książka naszych marzeń”.

Nie wybrano galeria lub galeria została usunięta