11 listopada to dla Polaków data szczególna. Wspominamy wtedy tych, którzy walczyli o odzyskanie wolności Ojczyzny nie tylko podczas I wojny światowej, lecz również w czasie narodowych powstań i innych zrywów wolnościowych.
Uczniowie naszej szkoły również uczcili tę ważną datę. 10 listopada w hali sportowej naszej szkoły odbyła się z tej okazji uroczysta akademia. Uroczystość uświetnili swoją obecnością: Wójt Gminy Komarówka Podlaska, Proboszcz miejscowej parafii – ks. Henryk Prządka oraz przedstawiciele Rady Rodziców.
Uroczystość rozpoczęła p. Urszula Wołodko – Dyrektor ZSS w Komarówce Podl. W swojej wypowiedzi Pani Dyrektor skupiła się na przesłaniu Jana Pawła II, że „Wolność nie jest dana raz na zawsze, trzeba jej strzec i stale ją zdobywać”. Następnie głos zabrał Wójt Gminy, który zaprosił wszystkich zebranych na gminne obchody Święta Niepodległości, a w szczególności na koncert patriotyczno – operetkowy Witolda Matulki i Joanny Cortes.

Zwieńczeniem uroczystości był montaż słowno – muzyczny przygotowany przez uczniów klas IV – VI pod opieką p. Lucyny Ilczuk, p. Bogusławy Steckiewicz i p. Beaty Łajtar. Patriotyczne pieśni i słowa wierszy przypomniały wszystkim trudną drogę Polski do niepodległości.

Nie wybrano galeria lub galeria została usunięta