22 października poszerzył się krąg „braci uczniowskiej” Szkoły Podstawowej w Komarówce Podlaskiej. Tego dnia odbyło się uroczyste „Ślubowanie klas pierwszych”, do którego dzieci, razem ze swoimi wychowawczyniami – p. Agnieszką Harasimiuk oraz p. Teresą Pajdosz, długo się przygotowywały. Na uroczystość przybyli zaproszeni goście m. in. Przewodniczący Komisji Oświatowej – p. Łukasz Korszeń, Pani Dyrektor ZSS, Rodzice, Nauczyciele oraz wszyscy uczniowie naszej szkoły.
„Pierwszaki” weszły do sali tanecznym krokiem. Pięknie zatańczyły poloneza. Następnie zaprezentowały wyuczone wiersze i piosenki. Po wprowadzeniu sztandaru szkoły, odśpiewano Hymn Polski i dzieci złożyły uroczyste ślubowanie. Następnie Pani Dyrektor wielkim ołówkiem pasowała „pierwszaków” na uczniów naszej szkoły i wręczyła im pamiątkowe dyplomy. O swoich młodszych kolegach nie zapomnieli też uczniowie klas II, przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego, opiekunowie sklepiku szkolnego i rodzice. Od wszystkich dzieci otrzymały upominki. Po wyprowadzeniu sztandaru, pożegnaniu gości oraz sesji zdjęciowej – nowi uczniowie szkoły udali się do klasy. A tam … następna niespodzianka – pyszny poczęstunek przygotowany przez rodziców.